יומן התוכן

18 באוקטובר 2017
שוב מצאתי את עצמי במאורת העבדים הזאת. אני חושבת שהם חטפו אותי הפעם עם טלפורטר, ישירות לכיסא שמול המחשב. אין דרך אחרת להסביר את זה. ישבתי ממש לפני כמה דקות בבית מעיינת בעותק של ספרי החדש, קרעי עולם, כדי לראות אם נפלו בו טעויות, ולפתע ראייתי התערפלה והופעתי כאן, מול מסך מחשב שעליו כבר פתוח קובץ גרפיקה של עיצוב אתר הכנס.

והחבורה הישנה מסביבי, מאיצה בי להקים את האתר, כי כולם חייבים לראות אותו, אחרת לא יהיה כנס!

השנה הצטרפה נוגשת חדשה לחבורה שמנהלת את העניינים מלמעלה. אני עוד לא בטוחה איך היא, אבל נראה שהיא הציבה את עצמה בראש המאפיה. לא מכירה אותה אפילו, אבל היא חייבת להיות ממש מסוכנת אם היא הצליחה ככה להשתלט על כולם, ולהוריד אותו ואותה הוותיקים לדרגה של יועצים בלבד. כמובן, הדבר הראשון שאני עושה כשהם מתקבצים להם לישיבה זה לכתוב את הרשומה הזו, הקריאה לעזרה! אני מקווה שמישהו יספיק לראות את זה, כי "הוא" גילה איך מוחקים את הרשומות שלי, למרות החסימות שניסיתי להקים.

אז אם מישהו קורא את זה אז - הצילו!!!!

26 באוקטובר 2017
אני לא הולך להתייחס כאן לחדירה של הישות הלא ברורה המתכנה "מתכנתת" ליומן התוכן הזה. לפחות לא בלי בחינה מעמיקה יותר של טבעה באמצעים שהשתיקה יפה להם. וחוץ מזה, אין לי זמן לזה.

מ' ו-ע' החדשות לא יודעות מה הן רוצות מהחיים שלהן! או שלפחות הן לא מוכנות לגלות לי מה הן רוצות. אז הלכתי לסמכות האחת שאפשר לסמוך עליה באופן קבוע בכנס הזה לאורך כל השנים - שושנה. אמרתי לה שאני לא מצליח לקבל מהן תשובות ברורות לגבי דרישות מרצים, והיא אמרה: "תפגין קצת יוזמה. זה כנס בנושא ראייה ותפיסה אז תשיג כל מה שלדעתך יכול לעזור למרצים בנושאים האלה."

כפי שיודעים כל בת ובן תרבות (ואני גיליתי באינרנט, זה נחמד הקונספט הזה, אני חושב שהוא יתפוס) הסיומת "סקופ" מציינת מכשירים שבאפשרותם אפשר לצפות בדברים. אז החלטתי להשיג לכנס כל מיני מכשירים שמסתיימים ב"סקופ". מן הסתם, התחלתי עם טלסקופ.

היה קל בצורה מביכה להשתלט על טלסקופ החלל האבל. בכניסה ל-JPL צעקתי "תראו! כוכב שביט!" ובזמן שכולם הסתכלו למעלה חמקתי פנימה ושתלתי תוכנה קטנה במחשבים שלהם שתאפשר למרצים להפנות אותו לאן שהם רוצים בזמן הכנס. אני מקווה שזה מה שהיא תעשה. הבחור ששירת בעבר ב-8200 ונתן לי אותה אמר שהיא מבוססת על סטוקסנט, אז יש סיכוי מסוים שכל מה שהיא תעשה זה לגרום לטלסקופ להסתובב ממש-ממש מהר, ואז ממש-ממש לאט. בכל מקרה, זו תהיה אטרקציה ושווה להגיע לכנס לראות מה יקרה.

שקלתי לגייס לכנס גם טסלקופ רדיו רציני, אבל בינתיים החלטתי לוותר על זה. קודם כל, מי בכלל שומע רדיו בימינו. חוץ מזה, לארסיבו לא ממש בא לי לנסוע כרגע. מעל 30 מעלות ובערך 70 אחוזי לחות זה משהו שאנחנו, אנשי ירושלים, לא ממש מסתדרים אתו. ולגבי טלסקופ הרדיו החדש בסין, מאז שניסיתי לחטוף את רובר הירח שלהם יוטו לצורך הכנס באחת השנים הקודמות יש לאנשי ביקורת הגבולות שם הוראה לירות בי בלי לשאול שאלות.

בכל מקרה, אני כאן לשירותכם לצורך מה שאתם צריכים להרצאות או לאירועים האחרים שלכם. אין לי בררה. הם יודעים עלי דברים שאסור שיתפרסמו.

5 בנובמבר 2017
מכיוון שעדיין לא מגלים לי מה בדיוק צריך לכנס, אני ממשיך לנקוט יוזמה ולאסוף "סקוֹפים". חשבתי להביא מיקרוסקופ, אבל מסתבר שיש שם מעבדות ויש בהן מלא מיקרוסקופים. חוץ מזה, רציתי לנסות לבחון את המוח של מ' ו-ע' המקוריים. הבעיה היא שהמוח של מי שהחליטו לעשות כנס מדע בדיוני בירושלים (!) בחורף (!!) הוא די קטן וכנראה יצריך כוח הגדלה יותר רציני. אז מצאתי מיקרוסקופ אלקטרונים באחת המעבדות והחלטתי להביא אותו לכנס.

הבעיה היא שהדבר הדפוק הזה די כבד ומסורבל. בינתיים כל המתנדבים שיש לנו עסוקים בבניית מראת עידוש כבידתי (אל תשאלו למה, אני לא שאלתי, למדתי שעדיף לא לשאול דברים בכנס הזה.) אז הייתי צריך להסתדר בעצמי. למזלי, עדיין יש לי גישה למכונת הזמן של האגודה, אז קפצתי מאה ומשהו שנה לעתיד ולקו זמן מקביל וגייסתי את אמורי דיקסון שיעזור לי לבנות משגר.

אני מודה שמה קרה יכול, אולי בנסיבות מסוימות, להתפרש כאילו הוא אשמתי, אבל זה היה יום ארוך והבטחתי לתאומים שאני אביא מתנות כי ידעתי שאני אאחר. אז קפצתי לאקדמון וקניתי כמה דברים שהם אוהבים. הטייס שלנו עכשיו בקטע של הלו קיטי, אז קניתי לו עכבר הלו קיטי למחשב, וזרקתי אותו יחד עם המתנה לנסיכה בתוך התיק עם הציוד ש"שאלתי" מהמעבדות בשביל דיקסון לבנות את המשגר.

דעתי קצת הוסחה בגלל שהייתי עסוק בנושאים חשובים (מישהו שם לור של פוקמונים ליד הבניינים החדשים של מדעי המחשב) בזמן שדיקסון הרכיב את המשגר, ולא שמתי לב לשינויים שהוא עשה בשביל להתאים את התכנון שלו לטכנולוגיה של תחילת המאה ה-21. אבל אם נודה על האמת גם אם הייתי רואה מה הוא עשה לא הייתי מבין שום דבר. אבל לפחות הייתי עוצר אותו מלפרק את העכבר ההוא.

קיצורו על עניין הוא שיש לנו מיקרוסקופ, אבל הוא לא בדיוק מיקרוסקופ אלקטרונים אלא יותר מיקרוסקופ הלו קיטי. הוא מראה יופי של תמונות, אבל מוסיף לכל אובייקט שרואים בו פפיון ורוד ואוזני חתול. אני בטוח שהטייס היה מאושר.


בחזרה למעלה